Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri

THERMAGE

Thermage nedir?

Thermage, radyofrekans kullanarak bağ dokusunu etkileyen ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemidir. Bu konuda, çok sayıda ürün arasında, Thermage, ürettiği enerji ve güç, güvenlik ölçüleri ve uygulama sonrasında görünen bir yan etkisinin olmaması açısından sağladığı yüksek standart ile ameliyatsız yüz gençleştirme cihazları arasında önerdiğimiz ve kullandığımız bir cihazdır.

Radyofrekans cihazları arasında Thermage’in üretebildiği enerji ve güç çok daha yüksektir, bu nedenle de tek seanslık uygulamalarla etkinlik sağlar.  Doktor tarafından kullanılması gereken bu cihaz ile cilt sıkılaştırılıp, şekillendirilerek, yenilenir. Böylece daha sağlıklı ve daha genç bir görünüm ortaya çıkması sağlanır.

Thermage, henüz cerrahi müdahale gerektirmeyen düzeyde cilt sorunları olanlara uygulanabilir. Thermage’dan yararlanabilecek bir diğer grup ise, aslında cerrahi uygulamalar için uygun aday olmalarına karşın, cerrahi düşünmeyen, cerrahi uygulamalardan çekinen kişilerdir.  Thermage bu noktada cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyan ancak bunu bir alternatif olarak düşünmeyen hastaların iyileştirilmesinde bir alternatif oluşturmaktadır.

En belirgin sonuçların alındığı yer yüz bölgesidir. Alt yüz ve boyun en sık uygulandığı bölgedir. Alın, göz çevresi etkinlik sağladığı alanlardandır. Bunlar dışında, karın, bacak, diz çevresi ve kollarda sınırlı gevşekliklerin giderilebilmesinde Thermage uygulama alanı bulur.

Uygulanacağı bölge temizlendikten ve işlemi kolaylaştıran bir haritalama işleminden sonra seçilen başlığa uygun sayıda atış ile radyofrekans, ayarlandığı güçte alana uygulanır. İşlem süresi, uygulanacak atış sayısına göre değişir. Yüz uygulamalarında, süre yaklaşık 1 saattir.

Thermage’ın etkisi işlemden yaklaşık 2 hafta sonra görülmeye başlar. Radyofrekans uygulamasından etkilenen kollajen demetlerinin boyunda kısalma ve yeni kollajen oluşumu görülür. Bu değişiklikler daha gergin bir deri yapısı oluşturur. Etki 4. aya kadar giderek gelişir. Daha sonra etkinliği 18-24 ay devam eder.

Sıkılaştırmaya uygun derinlikte etkinliği olan başlık yerine yağ dokusuna etkili daha derin dokulara ulaşabilen başlıklar yüzde kullanılırsa, deri altı yağ dokusunda azalmaya yol açabilir.

Thermage diğer cerrahi olmayan birçok tedavi şekli ile kombine edilebilir. Botoks ve dolgu uygulamalarının yanı sıra, cildin yüzeyinin yenilenmesinde etkili olan fraksiyonel lazer sistemleri ile de birlikte kullanılabilir.

Thermage aynı bölgeye tekrar uygulanabilir. Genellikle ilk uygulamadan 2 yıl sonra tekrarı önerilir.

DeAge Ex Nedir?

Cerrahi müdahalelerin faydalarını sunabilen cihazlar günümüzde cilt gençleştirmede daha çok tercih edilmektedir. DeAge Ex de mikro iğne matrisi ile radyo frekansla yüz germe tedavi avantajlarını birleştiren MFRF (Minimal Fraksiyonel Radyo Frekans) adlı yeni bir konsept olarak karşımıza çıkmaktadır.  DeAge EX diğer cihazlardan ayıran en önemli özelliği hem epidermiste hem de dermiste ortaya çıkan problemlerin giderilmesine yönelik çalışan bir cihaz olarak geliştirilmiş olmasıdır.

Yeni DeAge-EX bir fraksiyonel radyofrekans cihazıdır ve MFRF adlı yeni konsepti içerir. Lazer tedavilerinin kısıtlı olarak etkileyebildiği dermis tabakasındaki çeşitli lezyonları çok iyi bir şekilde tedavi eder. Buna ek olarak, eksiksiz bir cilt bakım cihazıdır. Epidermise zarar vermeden dermiste koagülasyon yapar.

NNFR (İğnesiz Yüzeysel Fraksiyonel RF) ve NFR(İğneli Fraksiyonel RF) başlıkları ile iki adet farklı fraksiyonel RF teknolojisine sahiptir. Yalıtılmış iğneler sayesinde epidermise zarar vermez, iyileşme süresi kısadır.

Yüksek yoğunluklu enerjinin uygulanması yüksek frekansın uygulama süresini azaltır ve tedavi süresini çığır açıcı bir şekilde kısaltarak tedavinin etkisini arttır ve ağrıyı azaltır.

Hareketli iğne sistemi hem otomatik hem de manuel olarak kullanılabilir. İğneler lezyon ve tedavi bölgesine bağlı olarak çeşitli tedavi yararları sağlar. İğnelerin hareketini sağlayan güçlü motor sayesinde eğimli dermis bölgelerinde bile düzgün iğne girişi sağlar. Dermis’te Koagülasyon oluşturmak amacıyla optimize edilen tedavi sayesinde boyun çizgileri, gülme çizgileri, dudak üstü kırışıklıkları gibi diğer cihazların tedavisinde zorlandığı durumlarda mükemmel etki gösterir.

Gerçek anlamda dermisin radyofrekans enerjisi ile doğrudan tedavisi, yeni teknolojidir ve lazerlerin dermise verdiği zarardan uzak tutarak dermiste istenen hedef ve derinliğe tedavinin uygulanmasına olanak verir.

İğnelerin epidermisle temas eden üst kısımlarının yalıtılmış olması sadece tedavi edilmek istenen dermis bölgesinde termal hasar oluşturur ve bu sayede epidermise zarar vermeden dermisteki yara iyileşmesi süresi boyunca kolajen üretilir. İnce çaplı iğneleri ile dermiste hasar oluşturan radyofrekans enerji aktarım süresini kısaltır böylece hastada belirgin düzeyde ağrı azalır ve tedaviden sonra aynı gün hasta günlük yaşantısına döner.

DeAge Ex 45 dakika süren 4 seans uygulanan bir iyileştirme tedavisidir. Seanslar 3 haftada bir tekrarlanır.

Odaklanmış ultrason dalgaları (ulthera)

Ulthera ya da ultherapy odaklanmış ses dalgaları kullanarak cildin 3 mm ve diğer ameliyatsız yöntem, monopolar radyofrekans, bipolar radyofrekans ve lazerlerin ulaşamayacağı 4,5-5mm lik derin dokulara da ulaşabilen ve bu arada kollajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir.

Ulthera görüntüleme ultrasonuyla birlikte kullanılan, deride hasar yapmadan 5 mm aşağıda odaklanarak, bağ dokusuna etki edebilen bir odaklı bir ultrason cihazıdır. Cilt altını görerek yolladığı atışlarla odaklanmış ultrason gücüyle deri altındaki bağ dokusu tabakasını, subdermal tabakayı kontrakte eden, yenileyen ve geren ısı hasarları yaratır. Ben bu uygulamaya cilt altında küçük iyileşme odacıkları oluşturarak yapılan ameliyatsız yüz estetiği adını veriyorum.

Uygulama esnasında cilt altı dokular adeta bir dikiş makinesi gibi tetiklenmektedir. Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma ya da yanak gerdirme yöntemi olan Ulthera ile zamanın ve yerçekiminin cilt ve cilt altı dokularda yarattığı gevşeme, yumuşama ve sarkmalar tedavi edilir. Ulthera ile uygulama sahasına göre değişen 30-60 dakikalık bir seans ardından elde edilen sonuç cilt ve cilt altı bağ dokusunun güçlenmesi ve tetiklenmesi ile meydana gelmektedir.

Ulthera ile yeni üretilen 1,5 mm lik başlıklarla artık kırışıklık tedavisi yapmakda mümkün olmaktadır. Ultheranın kırışıklık tedavisi de diğer tüm lazer tedavilerinden farklı olarak ciltte kızarıklık vede soyma yapmamaktadır. Ulthera ile göz çevresi kırışıklıkları, dudak ve ağız çevresi kırışıklıkları, boyun kırışıklıkları, yanaklardaki kırışıklıklar klasik Ulthera uygulamasından farklı olacak şekilde tedavi edilebilmektedir.

Plus EFFECT

Kendinizi kraliçelerin bakımı ile taçlandırın…

Kadın her yaşta güzel, her yaşta bakımlı olabilir. Yaş alırken güzel görünebilir, sağlıklı bir cilde ve görünüme sahip olabilir.

Yıllar yaş hanemize birer birer eklenirken içsel ve çevresel faktörlere bağlı olarak ciltte sarkmalar, elastikiyet kaybı, kırışıklıklar, renk değişimleri yılların izleri olarak cildimize yansımaya başlar. Bunun yanı sıra ergenlikten bizimle beraber büyüyen akne izleri ya da lekeler var ise; yıl içinde kür halinde uygulanabilecek “Plus Effect” karşımıza bir alternatif olarak çıkmakta. “Plus Effect” maskesi ve Yeni Nesil bakım paketi ile yapılan uygulamayı taçlandırmaktadır.

Plus Effect Nedir?

“Plus Effect” cildin ihtiyacına göre, dermaroller-dermapen, iğneli radyofrekans ya da fraksiyonel lazer ile uygulanabilen, cildin daha fazla ve daha kaliteli yapıda kolajen üretmesini desteklemek için uygulanan bir maskedir. Maske uygulaması cilt için uygun görülen medikal cihaz

uygulamasının hemen ardından yapılır ve sonrasında da uygun dermokozmetik krem ile devam etmek gerekir. 4-6 seans arasında uygulanacak kür ile cildin elastikiyetinin geri kazanmasına yardımcı olduğu gibi, uygulamada kullanılan özel kozmetik ürün sayesinde kırışıklıklarda, akne izlerinde, lekelerde gözle görülür düzelme sağlanır.

Uygulama sırasında ve sonrasında DNA onarımını artıran ve dokuda detoks yapan Yeni Nesil cilt bakım ürünler ile mutlak bir destek sağlanır.

İçeriğinde kondroitin sülfat, glukozamin, ester C Vitamini ve seramidler içeren “Yeni Nesil” cilt bakım ürününün bir özelliği de Peru’da yerliler tarafından geleneksel yöntemlerle damıtılan AC-11 denilen özel bir ekstre içermesidir. Plus Effect uygulamasında cilde roller veya dermapen uygulamasıyla organik silisyum da verilir. Böylece kırışıklık gidermek, lifting etki yaratmak, pigment kontrolü yapmak için yapılan medikal estetik uygulamalar Plus Effect ile taçlandırılmış olur.