THERMAGE

Thermage nedir?

Thermage, radyofrekans kullanarak bağ dokusunu etkileyen ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemidir. Bu konuda, çok sayıda ürün arasında, Thermage, ürettiği enerji ve güç, güvenlik ölçüleri ve uygulama sonrasında görünen bir yan etkisinin olmaması açısından sağladığı yüksek standart ile ameliyatsız yüz gençleştirme cihazları arasında önerdiğimiz ve kullandığımız bir cihazdır.

Radyofrekans cihazları arasında Thermage’in üretebildiği enerji ve güç çok daha yüksektir, bu nedenle de tek seanslık uygulamalarla etkinlik sağlar.  Doktor tarafından kullanılması gereken bu cihaz ile cilt sıkılaştırılıp, şekillendirilerek, yenilenir. Böylece daha sağlıklı ve daha genç bir görünüm ortaya çıkması sağlanır.

Thermage, henüz cerrahi müdahale gerektirmeyen düzeyde cilt sorunları olanlara uygulanabilir. Thermage’dan yararlanabilecek bir diğer grup ise, aslında cerrahi uygulamalar için uygun aday olmalarına karşın, cerrahi düşünmeyen, cerrahi uygulamalardan çekinen kişilerdir.  Thermage bu noktada cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyan ancak bunu bir alternatif olarak düşünmeyen hastaların iyileştirilmesinde bir alternatif oluşturmaktadır.

En belirgin sonuçların alındığı yer yüz bölgesidir. Alt yüz ve boyun en sık uygulandığı bölgedir. Alın, göz çevresi etkinlik sağladığı alanlardandır.

Bunlar dışında, karın, bacak, diz çevresi ve kollarda sınırlı gevşekliklerin giderilebilmesinde Thermage uygulama alanı bulur.

Uygulanacağı bölge temizlendikten ve işlemi kolaylaştıran bir haritalama işleminden sonra seçilen başlığa uygun sayıda atış ile radyofrekans, ayarlandığı güçte alana uygulanır. İşlem süresi, uygulanacak atış sayısına göre değişir. Yüz uygulamalarında, süre yaklaşık 1 saattir.

Thermage’ın etkisi işlemden yaklaşık 2 hafta sonra görülmeye başlar. Radyofrekans uygulamasından etkilenen kollajen demetlerinin boyunda kısalma ve yeni kollajen oluşumu görülür. Bu değişiklikler daha gergin bir deri yapısı oluşturur. Etki 4. aya kadar giderek gelişir. Daha sonra etkinliği 18-24 ay devam eder.

Sıkılaştırmaya uygun derinlikte etkinliği olan başlık yerine yağ dokusuna etkili daha derin dokulara ulaşabilen başlıklar yüzde kullanılırsa, deri altı yağ dokusunda azalmaya yol açabilir.

Thermage diğer cerrahi olmayan birçok tedavi şekli ile kombine edilebilir. Botoks ve dolgu uygulamalarının yanı sıra, cildin yüzeyinin yenilenmesinde etkili olan fraksiyonel lazer sistemleri ile de birlikte kullanılabilir.

Thermage aynı bölgeye tekrar uygulanabilir. Genellikle ilk uygulamadan 2 yıl sonra tekrarı önerilir.